banner

Küçük Ev Aletleri Satın Alımında BSCI ve ISO 9001 Sertifikaları: Tedarik Zinciriniz İçin Gerçekten Ne Anlama Geliyorlar(Türkçe)

Table of Contents

Küçük Ev Aletleri Satın Alımında BSCI ve ISO 9001 Sertifikaları: Tedarik Zinciriniz İçin Gerçekten Ne Anlama Geliyorlar

Shenzhen Gainer Appliances | 26 Ağustos 2026


Çin’den mutfak aletleri — el blenderları, tezgah üstü mikserler, kıyma makineleri, mutfak robotları — tedarik ediyorsanız, sertifika iddialarını mutlaka görmüşsünüzdür. Alibaba’daki her tedarikçi profili, her fabrika web sitesi, her fuar standı bunları listeler: “BSCI Sertifikalı,” “ISO 9001 Fabrikası,” “Tam Sertifikalı Üretici.”

Peki bu sertifikalar gerçekte neyi doğruluyor? Hangileri satın alma kararlarınız için önemli? Ve gerçek uyumu pazarlama iddialarından nasıl ayırt edersiniz?

Shenzhen Gainer Appliances olarak Avrupa markaları için 13 yıllık OEM/ODM üretimi deneyimimizde — 9.000 m² alanda 6 üretim hattı işleten, 300 çalışanı ve aylık 250.000 adet üretim kapasitesine sahip bir fabrika olarak — her denetimden, her gözetim ziyaretinden ve her sertifika yenileme sürecinden geçtik. Bu makale, BSCI ve ISO 9001’in küçük ev aletleri tedarik zinciriniz için gerçekte ne anlama geldiğini, bu standartları her gün yaşayan bir fabrikadan açıklıyor.


BSCI Gerçekte Neyi Denetliyor: 13 Performans Alanı, 81 Soru

Çoğu alıcıyı şaşırtan bir gerçekle başlayalım: BSCI sertifika vermez. amfori Business Social Compliance Initiative bir doğrulama sistemidir, bir sertifika kuruluşu değildir. BSCI denetimini tamamlayan bir fabrika, duvara asmak için bir sertifika değil, A-E arasında bir derecelendirme içeren bir rapor alır (amfori).

13 Performans Alanı

BSCI denetimi, fabrikaları dört kategoriye ayrılmış 13 Performans Alanına (PA) göre değerlendirir (amfori):

Sosyal Yönetim & İşçi İlişkileri (PA 1–4):

  • PA 1: Sosyal Yönetim Sistemi & Kademeli Etki
  • PA 2: İşçilerin Katılımı ve Korunması
  • PA 3: Dernek Kurma Özgürlüğü ve Toplu Pazarlık
  • PA 4: Ayrımcılık, Şiddet veya Taciz Yasağı

İşçi Koruma Önlemleri (PA 5–9):

  • PA 5: Adil Ücretlendirme
  • PA 6: İnsani Çalışma Saatleri
  • PA 7: İş Sağlığı ve Güvenliği (OHS)
  • PA 8: Çocuk İşçi Çalıştırılmaması
  • PA 9: Genç İşçiler İçin Özel Koruma

İstihdam Güvencesi (PA 10–11):

  • PA 10: Güvencesiz İstihdam Yasağı
  • PA 11: Borç Karşılığı, Zorla Çalıştırma veya İnsan Ticareti Yasağı

Etik & Çevre (PA 12–13):

  • PA 12: Çevrenin Korunması
  • PA 13: Etik İş Davranışları

Denetim, işçilere yönelik zorla çalıştırma, çocuk işçi çalıştırma ve hayati tehlike yaratan güvenlik ihlalleri gibi en ciddi riskleri ele aldıkları için orantısız bir ağırlığa sahip olan 20 “kritik soru” da dahil olmak üzere toplam 81 sorudan oluşur (amfori).

A–E Derecelendirme Sistemi

Denetçiler 81 sorunun her birini “Evet,” “Hayır,” “Kısmi” veya “Uygulanamaz” olarak yanıtlar. Sistem ardından bir derecelendirme hesaplar — denetçi nihai notu bilmez; amfori BT platformu, manipülasyonu önlemek için 13 PA derecelendirmesinden otomatik olarak hesaplar (amfori).

| Derecelendirme | Açıklama | Puan Aralığı | Anlamı |

|——–|————-|————|—————|

| A | Çok İyi | 86–100% | En az 7 PA A olarak derecelendirilmiş, hiçbir PA C/D/E olarak derecelendirilmemiş |

| B | İyi | 71–85% | En fazla 3 PA C olarak derecelendirilmiş, hiçbir PA D/E olarak derecelendirilmemiş |

| C | Kabul Edilebilir | 51–70% | En fazla 2 PA D olarak derecelendirilmiş, hiçbir PA E olarak derecelendirilmemiş |

| D | Yetersiz | 30–50% | En fazla 6 PA E olarak derecelendirilmiş |

| E | Kabul Edilemez | %30’un altı | 7 veya daha fazla PA E olarak derecelendirilmiş |

Çoğu Avrupa alıcısı, belgelenmiş bir Düzeltici Faaliyet Planı (CAP) ile birlikte en az C derecelendirmesi bekler. A veya B, istikrarlı ve uzun vadeli tedarik ilişkileri için hedeftir (ISC Global).

Denetim Döngüsü: Artık Haberdar Edilen Denetimler Yok

Eylül 2024’te kritik bir değişiklik yürürlüğe girdi: amfori artık tamamen haberdar edilen denetimleri kabul etmiyor. Tüm BSCI denetimleri artık ya yarı haberdarlı (1 aylık bir pencere verilir) ya da tamamen habersiz gerçekleştiriliyor (amfori). Ekim 2025’ten itibaren, yalnızca RSP’ye (Sorumlu Tedarik Ortaklığı) sahip olan amfori üyesi habersiz denetimler için ödeme yapabilir — bu, fabrikanın ödeme kanalları aracılığıyla denetim tarihini tahmin etmesini engeller (amfori).

Denetim döngüsü 2 yıllık bir takvime göre işler:

  • A veya B derecelendirmesi: 2 yıl içinde bir sonraki tam denetim
  • C, D veya E derecelendirmesi: 2-12 ay içinde, yalnızca iyileştirme alanlarına odaklanan takip denetimi

Avrupalı Alıcıların BSCI’yi Neden Gerektirdiği

BSCI teorik bir tercih değil, pratik bir satın alma gerekliliğidir. amfori ağı, 120’den fazla ülkede 2.400’den fazla aktif üye şirketi (perakendeciler ve markalar) ve 58.000’den fazla denetlenmiş tedarikçiyi bünyesinde barındırmakta olup, sadece 2024 yılında 40.000’den fazla sosyal denetim gerçekleştirmiştir (amfori).

BSCI doğrulamasını gerektiren başlıca Avrupalı perakendeciler arasında Lidl, Aldi, Carrefour, H&M, Zara (Inditex), IKEA, Primark, Tchibo ve Otto Group yer almaktadır (Alibaba Apparel Guide). Almanya, Fransa ve Hollanda’daki mahkemeler, bu raporlar yasal olarak bağlayıcı belgeler olmasa da, tedarik zinciri davalarında özen yükümlülüğünün bir kanıtı olarak BSCI raporlarına atıfta bulunmuştur (Alibaba Apparel Guide).

Paylaşımlı denetim modeli aynı zamanda verimlilik de sağlar: ortalama olarak, her tedarikçi amfori platformunda dört üye şirkete bağlıdır. Bu şirketlerden üçü ayrı denetimler yapmaktan vazgeçebilir ve bu da sistem genelinde yaklaşık 120.000 mükerrer denetimi önler (amfori).


ISO 9001: Duvardaki Sertifikadan Ötesi

ISO 9001, 189 ülkede verilmiş bir milyondan fazla sertifikası ile dünyanın en yaygın kullanılan kalite yönetim standardıdır (ISO). Çin’deki küçük ev aletleri imalatında, düzenli olarak ihracat yapan fabrikalar arasında neredeyse evrenseldir.

Ancak bir sorun var: ISO 9001 aynı zamanda en sık yanlış tanıtılan sertifika haline de gelmiştir. Bazı fabrikalar akredite olmamış kurumlardan sertifika satın alır ve bunları Alibaba profillerinde sergilerken, üretim hatları hala sıfır izlenebilirlikle çalışmaktadır. “Kağıt üzerinde bir ISO”, markanız için doğrudan bir sorumluluk yaratır.

ISO 9001 Gerçekte Neleri Kontrol Eder

Standardın 10 maddesi, kalite yönetim yaşam döngüsünün tamamını kapsar. Satın alma için en önemlisi, en büyük ve en yoğun denetlenen bölüm olan Madde 8 — Operasyondur. Ürünün tüm yolculuğunu kontrol eder (ISO):

| Alt Madde | Neleri Kapsar | Mutfak Aletleri İçin Neden Önemlidir |

|————|—————|———————————–|

| 8.1 Operasyonel Planlama | Kaynak tahsisi, süreç kriterleri, risk kontrolleri | Her üretim serisinin tanımlanmış spesifikasyonlara sahip olmasını sağlar |

| 8.2 Müşteri Gereksinimleri | Sipariş incelemesi, spesifikasyon onayı, değişiklik yönetimi | Voltaj, fiş tipi, renk konularındaki yanlış iletişimi önler |

| 8.3 Tasarım & Geliştirme | Ürün tasarımı kontrolü, tasarım incelemesi, doğrulama | ODM özel kalıp projeleri için kritik öneme sahiptir |

| 8.4 Harici Tedarikçiler | Tedarikçi değerlendirmesi, gelen malzeme denetimi | Motor kalitesini, plastik reçine sınıfını, bıçak çeliğini kontrol eder |

| 8.5 Üretim & Hizmet | Kontrollü üretim koşulları, izlenebilirlik, doğrulama | Fabrika zemininin kalbidir — hataların önlendiği yerdir |

| 8.6 Ürünlerin Serbest Bırakılması | Son denetim, kabul kriterleri, yetkilendirme | Sevkiyattan önce her birimin spesifikasyonları karşıladığını onaylar |

| 8.7 Uygun Olmayan Çıktılar | Tanımlama, kapsama, düzeltici faaliyet | Hatalı birimlerin sevk edilmediğini ve kök nedenlerin giderildiğini garanti eder |

Bir mutfak aletleri fabrikası için Madde 8.5.1, sertifikanın ya kazanıldığı ya da ifşa edildiği yerdir. Üretim için kontrollü koşullar gerektirir: belgelenmiş spesifikasyonlar, kalibre edilmiş izleme ekipmanları, yetkin operatörler, kaliteyi destekleyen altyapı ve doğrulanmış süreçler (ISO 9001 Expert). Gainer’da aylık 250.000 adetlik bir üretim programı yürüttüğümüzde, hata oranımızı %1’in altında tutan madde budur.

ISO 9001:2026 — Neler Değişiyor

Eylül 2026’da beklenen ISO 9001:2026 revizyonu, mutfak aletleri satın alımı için üç maddi değişiklik getirmektedir (TÜV SÜD):

  1. İklim eylemi zorunlu hale geliyor — fabrikalar KYS bağlam analizinde iklimle ilgili riskleri ele almak zorundadır (Madde 4.1 ve 4.2)
  2. Dijital dönüşüm ve veri bütünlüğü — elektronik kayıtlar, izlenebilirlik sistemleri ve veri güvenliği denetlenebilir gereksinimler haline gelir
  3. Etik tedarik ve tedarik zinciri dayanıklılığı — tedarikçi değerlendirmesi kalitenin ötesine geçerek sosyal ve çevresel kriterleri de kapsar

BSCI, SMETA ve SA8000: Üç Sosyal Uyumluluk Çerçevesinin Karşılaştırılması

Bir alıcı “sosyal uyumluluk” talep ediyorsa, fabrikanız hangi çerçeveye sahip olmalıdır? Cevap, hedef pazarınıza bağlıdır. İşte üç büyük çerçevenin karşılaştırması:

| Boyut | BSCI (amfori) | SMETA (Sedex) | SA8000 (SAI) |

|———–|—————|—————|————–|

| Tür | İzleme sistemi | Denetim metodolojisi | Sertifikasyon standardı |

| Sertifika veriyor mu? | Hayır — yalnızca denetim raporu | Hayır — yalnızca denetim raporu | Evet — gerçek sertifikasyon |

| Değerlendirme sistemi | A–E (derecelendirilmiş) | Bulgulara dayalı (uygunsuzluklar) | Düzeltici faaliyetlerle Başarılı/Başarısız |

| Denetim kapsamı | 13 Performans Alanı, 81 soru | 2 ayaklı (İşçi + İSG) veya 4 ayaklı (+Çevre +Etik) | 9 temel gereksinim |

| Geçerlilik süresi | 2 yıl (A/B), <1 yıl (C/D/E) | 12 ay (alıcıya bağlı) | Yıllık gözetim ile 3 yıl |

| Coğrafi odak | Avrupa (en güçlü tanınırlık) | BK/Küresel | Uluslararası |

| Denetim başına maliyet | $1,500–$4,000 | $1,200–$5,000 | $3,000–$8,000 başlangıç |

| İşçi görüşmeleri | Zorunlu, gizli | Zorunlu | Zorunlu, kapsamlı |

| Denetim süresi | 1–3 gün | 1–4 gün | 2–4 gün |

Kaynaklar: (Alibaba Seller Blog) (DNV) (SAI)

Satın alma için temel çıkarım: Birincil pazarınız Avrupa ise, BSCI en pratik seçimdir — AB perakendecileri tarafından en geniş çapta tanınan sistemdir ve paylaşımlı denetim modeli tekrar eden denetimleri azaltır. Marka düzeyinde ESG raporlaması için resmi bir sertifikasyona ihtiyacınız varsa, SA8000 bu üçü arasındaki tek gerçek sertifikasyondur. İngiltere perakendecilerine tedarik sağlıyorsanız, SMETA 4 ayaklı denetim sıklıkla tercih edilir.


Avrupalı Alıcılar Gerçekten Bu Sertifikaları Talep Ediyor mu?

Kısa cevap: evet, giderek daha fazla — ve bu eğilim hız kazanıyor.

AB Kurumsal Sürdürülebilirlik Durum Tespiti Direktifi (CSDDD), doğrudan kapsamını 5.000’den fazla çalışanı ve 1,5 milyar €’dan fazla cirosu olan şirketlerle sınırlayan Omnibus basitleştirmesinden sonra bile, uyumluluk gereksinimlerini tedarik zincirleri boyunca yaymaya devam etmektedir. AB alıcıları, üst tedarikçiler üzerinde durum tespiti yapma yasal yükümlülüğünü sürdürmekte ve bu gereksinimleri satın alma sözleşmeleri, tedarikçi davranış kuralları ve denetim talimatları aracılığıyla alt tedarikçilere aktarmaktadır (Sedex).

Özellikle küçük ev aletleri tedariki için Avrupa pazarı adına minimum sertifika paketi şunlardır:

| Sertifika | Kapsam | Zorunlu Olduğu Durumlar |

|—————|——-|————-|

| CE İşareti (LVD + EMC) | Elektrik güvenliği + elektromanyetik uyumluluk | Tüm AB pazarları — zorunlu |

| RoHS | Kısıtlı tehlikeli maddeler | Tüm AB pazarları — zorunlu |

| LFGB / EU 1935/2004 | Gıda ile temas eden malzeme güvenliği | Gıda ile temas eden tüm cihazlar — zorunlu |

| BSCI veya SMETA | Sosyal uyumluluk denetimi | Çoğu büyük AB perakendecisi tarafından zorunlu kılınır |

| ISO 9001 | Kalite yönetim sistemi | Çoğu B2B alıcı tarafından beklenir; genellikle bir ön yeterlilik gereksinimidir |

Kaynak: (Alibaba Kitchen Appliance Guide)


Sertifika Orijinalliği Nasıl Doğrulanır: 5 Dakikalık Kontrol Listesi

Sahte, süresi dolmuş ve yanlış temsil edilen sertifikalar uluslararası ticarette yaygındır. İşte 5 dakikadan az süren bir doğrulama süreci:

BSCI Doğrulaması

  1. DBID’yi (Veritabanı Kimlik Numarası) talep edin — yasal olarak BSCI denetimine tabi her fabrikanın amfori tarafından atanan benzersiz bir DBID’si vardır
  2. amfori platformunda arama yapın — amfori Sürdürülebilirlik Platformuna (platform.amfori.org) giriş yapın ve DBID’yi girin. Fabrika adının, adresinin, denetim tarihinin ve derecelendirmenin tedarikçinin iddia ettiği bilgilerle eşleştiğini doğrulayın
  3. Denetim tarihini kontrol edin — BSCI denetimleri denetim tarihinden itibaren 2 yıl geçerlidir. 24 aydan eski bir denetim işlevsel olarak süresi dolmuş sayılır
  4. Kırmızı bayrak: DBID’sini paylaşmayı reddeden bir fabrika (Tradeaiders)

ISO 9001 Doğrulaması

  1. Sertifika kopyasını talep edin — sertifika numarasını, sertifikayı veren kuruluşu, akreditasyon işaretini (IAF üyesi olmalıdır), sertifikasyon kapsamını ve geçerlilik tarihlerini kontrol edin
  2. IAF CertSearch üzerinde doğrulayın — www.iafcertsearch.org adresine gidin ve sertifika numarası veya şirket adına göre arama yapın. Bu, ISO sertifikası doğrulaması için resmi küresel veritabanıdır. Sertifika görünmüyorsa, ya sahtedir, süresi dolmuştur ya da akredite edilmemiş bir kuruluş tarafından verilmiştir
  3. Sertifikalandırma kuruluşunu doğrulayın — yasal sertifikalar, IAF üye kuruluşları tarafından akredite edilmiş kuruluşlar tarafından verilir. Tanınmış kuruluşlar arasında SGS, TÜV (Rheinland/SÜD), Bureau Veritas, Intertek, DNV ve DEKRA yer alır
  4. Kapsamı kontrol edin — sertifika kapsamı, satın aldığınız ürün kategorilerini açıkça kapsamalıdır. “ofis yönetimi” için verilen bir sertifika mutfak aletleri imalatını kapsamaz (Alibaba ISO 9001 Guide)

Sertifika Bakımının Gerçek Maliyeti

Sertifikasyon tek seferlik bir masraf değildir. 300 çalışanı olan bir fabrika için yıllık yatırımın görünümü şöyledir:

| Sertifika | İlk Denetim | Yıllık Gözetim | Dahili Bakım | Toplam Yıllık (Tah.) |

|—————|—————|———————|———————|———————|

| BSCI | $2,500–$4,000 | $1,500–$3,500 (iki yılda bir) | Düzeltici Faaliyet Planı uygulaması, eğitim, dokümantasyon | $2,500–$6,000 |

| ISO 9001 | $3,500–$6,000 | $1,000–$2,000 | İç denetimler, doküman kontrolü, eğitim | $3,000–$8,000 |

| SA8000 | $8,000–$15,000 | $2,500–$5,000 | Kapsamlı yönetim sistemi, işçi komiteleri | $10,000–$20,000 |

Kaynaklar: (Alibaba Seller Blog) (CCAP) (GZ Dreamway)

Bu rakamlar denetim ücretlerini, dokümantasyonu, düzeltici faaliyetleri ve eğitimi kapsamaktadır. Asıl maliyet denetim ücreti değil, uyumluluğu sürdürmek için gerekli olan operasyonel altyapıdır: elektronik devam sistemleri, sosyal sigorta primleri, yangın güvenliği ekipmanları, kimyasal yönetimi ve sürekli işçi eğitimi.


Gainer Appliances: Uygulamada 9 Temel Sertifika

Shenzhen Gainer Appliances’ta 9 temel sertifika bir pazarlama iddiası değil, her ay Avrupa markalarına sevkiyat yapan bir fabrikanın operasyonel omurgasıdır. Sertifika portföyümüz şunları içermektedir:

| Kategori | Sertifikalar | Neleri Kapsar |

|———-|—————|—————–|

| Kalite Yönetimi | ISO 9001 | Tasarım, üretim ve teslimatı kapsayan tam KYS |

| Sosyal Uyumluluk | BSCI, SMETA (Sedex) | İşçi standartları, İSG, çevre, iş etiği |

| Ürün Güvenliği (AB) | CE (LVD + EMC), GS, CB | Elektrik güvenliği, elektromanyetik uyumluluk |

| Çevresel | ISO 14001, RoHS, REACH, WEEE | Çevre yönetimi, kısıtlı maddeler, atık |

| Gıda Teması Güvenliği | LFGB, EU 1935/2004, FDA | Tüm pazarlar için gıdaya uygun malzeme uyumluluğu |

| İş Sağlığı | ISO 45001 | İş yeri güvenliği yönetim sistemi |

9.000 m² alana yayılmış 6 üretim hattı, 300 çalışan ve aylık 250.000 adetlik kapasite ile bu sertifikaları sürdürmek sürekli yatırım gerektirir; ancak bu, Avrupa markalarına güvenle hizmet verebilmemizin nedenidir.

2013 yılında kurulan şirketimiz, sertifikaların resepsiyon alanında asılı olanlarla değil, üretim sahasının nasıl işlediğiyle doğrulandığı bir fabrika inşa etmek için 13 yıl harcadı. Hata oranımız %1’in altında kalmakta ve her biri tam sertifika paketiyle desteklenen yaklaşık yıllık 40 yeni ürün piyasaya sürüyoruz (Gainer).


Sıkça Sorulan Sorular

BSCI bir sertifika mıdır?

Hayır. BSCI, A–E arasında bir derecelendirme içeren bir denetim raporu üreten bir doğrulama sistemidir. “BSCI sertifikası” diye bir şey yoktur. Bir tedarikçi “BSCI sertifikalı” olduğunu iddia ediyorsa, DBID’sini isteyin ve amfori platformunda doğrulayın. Doğrulanabilir bir DBID sağlayamıyorlarsa, gerçek bir BSCI denetimini tamamlamamışlardır.

Bir mutfak aletleri fabrikasından hangi BSCI derecesini kabul etmeliyim?

Çoğu Avrupa alıcısı, belgelenmiş bir Düzeltici Faaliyet Planı ile birlikte C derecesini kabul eder. Uzun vadeli ortaklıklar için A veya B idealdir. D veya E derecesi, araştırma gerektiren bir kırmızı bayraktır ve bu notlar için 12 ay içinde bir takip denetimi zorunludur.

Bir fabrikanın ISO 9001’i ne sıklıkla yenilemesi gerekir?

ISO 9001 sertifikaları 3 yıl geçerlidir ve geçerliliği sürdürmek için yıllık gözetim denetimleri gereklidir. Her 3 yılda bir tam bir yeniden sertifikasyon denetimi yapılır. Bir fabrikanın sertifikası yenileme olmadan 3 yıldan eskiyse, artık geçerli değildir.

amfori üyesi olmadan bir BSCI raporunu doğrulayabilir miyim?

Yalnızca amfori üyeleri tam amfori Sürdürülebilirlik Platformuna erişebilir. Ancak fabrikadan denetim raporu PDF’sini doğrudan paylaşmasını isteyebilir ve DBID’yi platform üzerinden doğrulayabilirsiniz. Alternatif olarak, alıcınızdan (amfori üyesiyseler) fabrikanın durumunu kontrol etmesini isteyebilirsiniz.

Mutfak aletleri için hangisi daha iyidir: BSCI mi SMETA mı?

Avrupa mutfak aletleri tedariki için BSCI daha güçlü bir göstergedir çünkü AB perakendecileri tarafından en geniş çapta tanınan sistemdir. SMETA (özellikle 4 sütunlu) Birleşik Krallık perakendecileri tarafından tercih edilmektedir. Gainer da dahil olmak üzere birçok fabrika, çoklu pazar alıcılarına hizmet vermek için her ikisini de sürdürmektedir.

ISO 9001 ürün güvenliğini kapsar mı?

Hayır. ISO 9001 kalite yönetim sistemini — fabrikanın süreçlerini nasıl kontrol ettiğini — kapsar. Belirli bir ürünün güvenlik standartlarını karşıladığını doğrulamaz. Ürün güvenliği CE işaretleme, GS, CB ve UL veya CCC gibi ulusal sertifikalar tarafından kapsanır.


Sonuç: Sertifikalar Tedarik Kararınız İçin Gerçekte Ne Anlama Geliyor?

Avrupa markaları için 13 yıldır küçük mutfak aletleri üretiyoruz ve bu süreçte öğrendiklerimiz şunlardır: sertifikalar kusursuz bir fabrikanın garantisi değildir — ancak fabrikanın belgelenmiş, uluslararası kabul görmüş bir standart çerçevesinde bağımsız olarak denetlendiğinin garantisidir.

Güncel bir BSCI denetimine (B veya üzeri) ve doğrulanabilir bir ISO 9001 sertifikasına sahip bir fabrika, şunları kanıtlamış demektir:

  • Yasal ücretleri öder ve uyumlu çalışma saatlerine riayet eder
  • İşleyen bir yangın güvenliği, İSG ve çevre yönetimi sistemine sahiptir
  • İzlenebilir süreçlere sahip, dokümante edilmiş bir kalite yönetim sistemi işletir
  • Habersiz veya yarı habersiz üçüncü taraf denetimlerine tabi olur

Doğrulanabilir bir DBID sunamayan, ISO 9001 sertifikası IAF CertSearch’te görünmeyen veya denetimi 24 aydan eski olan bir fabrika — web sitesinde ne iddia ederse etsin — bu standartları karşılamamış demektir.

Sertifikasyon asgari bir şarttır. Fabrikanın doğrulama kimlik bilgilerini paylaşma konusundaki istekliliği ise asıl göstergedir.


Shenzhen Gainer Electrical Appliances Co., Ltd., el blenderları, tezgah üstü mikserler, kıyma makineleri ve mutfak robotları üreten, BSCI denetimine tabi ve ISO 9001 sertifikalı bir üreticidir. 2013 yılında kurulan şirketimiz, 9.000 m² alan üzerinde 6 üretim hattı, 300 çalışan ve aylık 250.000 adet üretim kapasitesi ile faaliyet göstermektedir. OEM/ODM mutfak aletleri projenizi görüşmek için szgainer.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mühendislik Kaynakları

Cynthia Jiang

Hi there! I’m Cynthia Jiang, author at Shenzhen Gainer with 13 years of hands-on OEM experience in small kitchen appliances. Got questions or ready to start your OEM project? I’m here to help every step of the way—just ask!

request a free quote

Send us a message and have a chance to get free an industry research report, Shenzhen travel guide and free quote. We will be back to you ASAP!

Tel: 86 – 15818554662

Wechat: 15818554662

Email: [email protected]

Address: Unit 101, 2nd & 3rd Floor, Building 2, Enjiasheng Science Park, No. 207 Zhongtai Road, Xinhu Street, Guangming District, Shenzhen, China