Amazon Mutfak Aleti Satıcısının Tedarik Rehberi — Amazon FBA için Çin OEM Fabrikalarından El Blenderları Nasıl Tedarik Edilir
Temel Çıkarımlar
- Üniversal motorlar (5430/8840 serisi) OEM el blender pazarına hakimdir, ancak karbon fırça aşınması iade oranlarını doğrudan etkiler — çoğu fabrika, sürekli kullanım altında fırça ömrünü 10.000–13.000 saat olarak belirtmektedir.
- Prizli bir el blender için ABD sertifikasyon paketi FCC SDoC (1.500$–3.000$) artı ETL/UL (NRTL)‘dir ve bunların hiçbiri isteğe bağlı değildir — Amazon, her ikisine de sahip olmayan ürünleri listeden kaldırır.
- MOQ bir fabrika politikası değildir — bu bir enjeksiyon kalıbı amortisman sorunudur: 1.000 adette, 5.000$’lık bir kalıp birim başına 5$ ekler; 10.000 adette bu rakam 0,50$‘a düşer.
- Amazon FBA’nin boyutsal ağırlık formülü (L×W×H cm³ / 5.000) ve 18×14×8 inç standart boyut eşiği, ilk günden itibaren fabrikadaki renk kutusu tasarımına mühendislik açısından entegre edilmelidir — sonradan yapılan değişiklikler paketlemenin kendisinden daha pahalıya mal olur.
Giriş
Mutfak aletleri için çoğu Amazon FBA tedarik rehberi aynı tavsiyeleri tekrar eder: BOM’u sabitleyin, AQL denetimi yapın, MOQ’yu müzakere edin. Bu rehber farklı. Fabrika tarafından yazıldı — Guangdong ve Zhejiang’daki Çin OEM fabrikalarında gerçekleşen mühendislik kararlarını, el blenderınızın 4,3 yıldızlı yorumlar almasını mı yoksa kar marjınızı eriten %15’lik bir iade oranı mı getireceğini belirleyen kararları içeriyor.
Amazon Global Selling’in kendi kategori analizine göre, küresel küçük mutfak aletleri pazarının 2023 yılına kadar %10,9 Bileşik Yıllık Büyüme Oranı (CAGR) ile 207 milyar dolara ulaşması öngörülmektedir ve piyasa payının %50’sinden fazlasını pişirme ve mutfak aletleri oluşturmaktadır (Amazon Global Selling). El blenderları (daldırma blender, çubuk blender) tam olarak bu büyüme eğrisinin içinde yer almaktadır. Ancak kârlı bir Amazon FBA el blender SKU’su ile başarısız olanı arasındaki fark nadiren ürün konseptiyle ilgilidir — ilk konteyner yüklenmeden önce fabrika seviyesinde verilen mühendislik kararlarıyla ilgilidir.
1. Motor Kararı — Motor Tipiniz İade Oranınızı Nasıl Belirler
Bir el blenderdaki en önemli bileşen motordur ve motor tipi seçimi iade oranınızın en büyük tek belirleyicisidir. Bu, çoğu Amazon satıcısının ödünleşimlerini anlamadan fabrikaya devrettiği bir karardır. İşte fabrikanın bildikleri.
Üniversal Motorlar: Endüstri Standardı (ve Gizli Maliyeti)
Çin OEM el blenderlarının çok büyük bir kısmı, Alibaba ve Made-in-China tedarikçi kataloglarında bulunan 5430 ve 8840 serileri ile tipikleşen üniversal motorlar (seri sargılı, AC/DC uyumlu) kullanmaktadır. Bu motorlar 200W ile 1.200W arasında değişmekte ve OEM miktarlarında birim başına yaklaşık 2,35$–8,00$ maliyetle satılmaktadır (Alibaba) (Alibaba). Karmaşık kontrol elektroniğine ihtiyaç duymadan yüksek başlangıç torku ve değişken hız sunarlar — yoğun malzemeleri karıştırmak için idealdir.
İşin püf noktası: üniversal motorlar, kullanım sırasında aşınan karbon fırçalar kullanır. Fabrika spesifikasyonları, sürekli kullanım altında temel modeller için fırça ömrünü 10.000 saat, Pro modeller için ise 13.000 saat olarak belirtmektedir (Alibaba). Gerçek tüketici kullanımında, bir el blender muhtemelen seans başına 2-5 dakika çalışır, bu da fırçanın yıllarca dayanması gerektiği anlamına gelir. Ancak motor aşırı ısınırsa fırçalar erken arızalanabilir — ve aşırı ısınma doğrudan sargı malzemesi ile bağlantılıdır.
Bakır ve alüminyum sargılar, dayanıklı el blenderları ile iadeye yatkın olanları ayıran sessiz BOM kararlarından biridir. Bakır sargılar, alüminyuma kıyasla yaklaşık %20 daha hızlı ısı dağılımı sağlar (Alibaba). 600W’lık bir el blenderdaki alüminyum sargılı bir üniversal motor, sürekli yük altında daha hızlı ısınır ve bu da termal kesicinin devreye girmesine — veya daha da kötüsü, fırçanın kıvılcım çıkarıp arızalanmasına neden olur. Bir tüketicinin blenderi, 3 aylık smoothie yapımından sonra “aniden çalışmayı durdurduğunda”, genellikle temel neden bakır-alüminyum farkıdır. Motor BOM satır kaleminde bakır sargıları açıkça belirtin.
DC Motorlar: Daha Sessiz, Verimli ve Tork Sınırlı
Giderek artan sayıda OEM el blenderı, özellikle 150W–300W aralığında, fırçalı DC motorlar kullanmaya başlamıştır. Bu motorlar, üniversal motorlara kıyasla %20-30 daha enerji verimlidir ve önemli ölçüde daha sessizdir (genellikle ≤60 dB, 65+ dB’ye karşılık) (Alibaba). Amazon satıcıları için daha sessiz çalışma, bir liste farklılaştırıcısıdır — “sessiz blender” yüksek hacimli bir arama terimidir.
Ödünleşim torktur. 200W’lık bir DC motor, motor karakteristikleri farklı olduğu için 200W’lık bir üniversal motorla aynı karıştırma torkunu üretmez. DC motorlar, hafif ve orta yük altında sürekli hızda mükemmeldir ancak donmuş meyve veya buz kırarken duraklayabilir. Bu bir iade oranı riskidir: 200W’lık bir DC el blenderı alıp buz kırmasını bekleyen bir müşteri 1 yıldızlı yorum bırakacaktır. Ürün listenizin doğru beklentiler belirlemesi gerekir.
Amazon Mutfak Aletleri Satıcısı Tedarik Rehberi — Amazon FBA için Çin OEM Fabrikalarından El Blenderları Nasıl Tedarik Edilir
BLDC Motorlar: Premium Seçenek
Fırçasız DC (BLDC) motorlar, yükselen premium segmenttir. Karbon fırçaları tamamen ortadan kaldırır, elektronik komütasyon kullanır ve ömrü evrensel motorları çok aşan IE4+ verimlilik derecelendirmeleri sunar. Maliyet, eşdeğer güçteki bir evrensel motorun yaklaşık 2-3 katıdır ve kontrol elektroniği karmaşıklık ekler. 40$+ fiyat noktasını hedefleyen Amazon FBA satıcıları için BLDC, anlamlı bir kalite iddiasını mümkün kılan motor türüdür. 15$–25$ fiyat noktası için evrensel motorlar pratik seçim olmaya devam ediyor — ancak bakır sargı spesifikasyonu tartışmasız bir zorunluluk haline geliyor.
| Motor Type | Power Range | Lifespan | Noise | Cost (OEM) | Return Risk |
|---|---|---|---|---|---|
| Universal (Cu) | 200W–1200W | 10K–13K hrs | 60–65 dB | $2.35–$8.00 | Medium (brush wear) |
| Universal (Al) | 200W–1200W | 5K–8K hrs | 60–65 dB | $1.50–$5.00 | High (overheat + brush) |
| Brushed DC | 150W–300W | 8K–12K hrs | ≤60 dB | $3.00–$6.00 | Medium (torque limit) |
| BLDC | 180W–500W | 20K+ hrs | ≤55 dB | $8.00–$20.00 | Low |
2. Sertifika Seti — Her Bir İşaretin Amazon İlanınız İçin Gerçekte Ne Anlama Geldiği
El blenderı, bir motor ve çoğu modelde elektronik hız kontrol devresi içeren, prize takılan bir elektrikli ev aletidir. Bu, birden fazla düzenleyici gerekliliği tetiklediği anlamına gelir. Amazon bunları ilan seviyesinde uygular — ASIN’iniz işaretlenirse, günler içinde test raporları sağlamanız gerekir, aksi takdirde ilanınız kaldırılır.
Amerika Birleşik Devletleri: FCC + ETL/UL
ABD iki ayrı sertifika gerektirir:
FCC SDoC (Tedarikçi Uygunluk Beyanı), FCC Bölüm 15 kapsamındaki elektromanyetik uyumluluğu (EMC) kapsar. El blenderının motoru ve hız kontrol PCB’si istenmeyen yayıcılardır. Test maliyeti 1.500$–3.000$ arasındadır ve 3-6 hafta sürer (FactoryFollow). FCC belgelendirmesi olmadan Amazon ilana izin vermez.
ETL veya UL sertifikası elektriksel güvenliği — elektrik çarpması tehlikesi, yalıtım, aşırı akım korumasını kapsar. Her ikisi de Amazon tarafından kabul edilen Ulusal Tanınmış Test Laboratuvarı (NRTL) işaretleridir. ETL (Intertek), Intertek ortaklıkları olan Çinli laboratuvarların yerel olarak test edip sertifikalandırabilmesi nedeniyle genellikle UL’den daha hızlı ve daha az maliyetlidir. UL, UL sertifikalı bir tesis üzerinden çalışmayı gerektirir. El blenderları için geçerli güvenlik standardı UL 982‘dir (motorlu gıda hazırlama makineleri). ETL sertifikası için 4-8 hafta sürede 2.000$–5.000$ bütçe ayırın.
Kritik bir fabrika tarafı içgörüsü: birçok Çinli OEM fabrikası, mevcut el blenderı modelleri için zaten ETL veya UL sertifikasına sahiptir. Kozmetik bir OEM yapıyorsanız (aynı motor, aynı PCB, farklı gövde rengi), fabrikanın mevcut sertifikası ürününüzü bir sertifika uzatması ile kapsayabilir. Yeni testler sipariş etmeden önce her zaman fabrikadan mevcut NRTL sertifika dosya numaralarını isteyin.
Avrupa Birliği: CE + RoHS + Gıda Teması
AB, Alçak Gerilim Yönergesi (2014/35/AB) ve EMC Yönergesi (2014/30/AB) kapsamında CE işareti gerektirir. Ev aletleri EN 60335 güvenlik standardı kapsamındadır. Kablosuz olmayan bir el blenderı için test maliyeti 800$–2.500$ arasındadır, süre 4-6 haftadır (China-Electronics.com). RoHS (2011/65/AB) uyumluluğu, AB’de satılan tüm elektronik ürünler için zorunludur.
Ayrıca, el blenderının paslanmaz çelik karıştırma mili ve eklentileri, AB Yönetmeliği EC No. 1935/2004 ve plastik bileşenler için AB Yönetmeliği AB No. 10/2011 kapsamında düzenlenen gıda ile temas eden malzemelerdir. Fabrika, paslanmaz çelik (genellikle SUS304 veya SUS316) ve gıda ile temas eden herhangi bir plastik parça için gıda sınıfı malzeme sertifikaları sağlamalıdır.
Özellikle Alman pazarı için, GS (Geprüfte Sicherheit) sertifikası gönüllü ancak güçlü bir dönüşüm aracıdır. GS sertifikası yıllık fabrika denetimleri gerektirir ve bu da Alman tüketicilere ürünün bağımsız olarak güvenlik testinden geçtiği sinyalini verir. GS sertifikalı el blenderları, Amazon.de’de tutarlı bir şekilde %10–15 fiyat primi ile satılmaktadır.
| Market | Certification | What It Covers | Cost | Timeline |
|---|---|---|---|---|
| US | FCC SDoC | EMC / RF emissions | $1,500–$3,000 | 3–6 weeks |
| US | ETL or UL | Electrical safety (UL 982) | $2,000–$5,000 | 4–8 weeks |
| EU | CE (LVD + EMC) | Safety + EMC | $800–$2,500 | 4–6 weeks |
| EU | RoHS | Hazardous substances | $1,000–$3,000 | 1–2 weeks |
| EU | Food Contact | 1935/2004 + 10/2011 | $500–$1,500 | 1–2 weeks |
| Germany | GS | Safety + factory audit | $2,000–$4,000 | 6–10 weeks |
3. Gerçek MOQ Mantığı — Bu Fabrika Politikası Değil, Kalıp Amortismanı İle İlgilidir
Bir Çin OEM fabrikası 1.000 veya 3.000 adet gibi bir MOQ belirlediğinde, bu keyfi bir satış eşiği değildir. Bu, doğrudan enjeksiyon kalıbı amortismanının bir fonksiyonudur.
Bir el blenderı 3-5 ana plastik gövde bileşenine sahiptir: ana gövde kabuğu, hız kontrol düğmesi, karıştırma mili yakası ve aksesuar konektörleri. Her biri özel bir enjeksiyon kalıbı gerektirir. Küçük ev aletleri gövdeleri için özel plastik enjeksiyon kalıpları, kalıp boşluğu sayısına, malzemeye (ABS, PC, PP) ve karmaşıklığa bağlı olarak kalıp başına 2.000 ila 15.000 dolar arasında değişmektedir (Alibaba). Özel tasarıma sahip bir gövdeye sahip bir el blenderı toplamda 10.000 ila 30.000 dolarlık kalıp yatırımı gerektirebilir.
Fabrikanın hesabı şöyledir: 1.000 adette, 20.000 dolarlık bir kalıp seti adet başına 20 dolar ek maliyet getirir. 5.000 adette, bu miktar adet başına 4 dolara düşer. 10.000 adette ise adet başına 2 dolardır. Fabrikanın MOQ’su, adet başına kalıp maliyetinin ticari olarak uygulanabilir hale geldiği hacimdir — genellikle amortismana tabi kalıp maliyetinin fabrika çıkış birim fiyatının %10’unun altına düştüğü durumdur.
Aynı zamanda fabrikaların belirli hacim eşiklerinin üzerinde adeten çok daha düşük fiyatlar sunmasının nedeni de budur. Alibaba’daki bir 600W DC motorlu el blenderı ilanı, fiyatın 1.000-2.999 adette 9,40 dolardan 3.000+ adette 8,90 dolara düştüğünü göstermektedir — bu, kalıp maliyetinin daha fazla birime yayılmasını yansıtan %5,3’lük bir indirimdir (Made-in-China.com).
Bunun Amazon FBA satıcıları için anlamı şudur: özel tasarıma sahip bir gövdeye sahip yeni bir el blenderı piyasaya sürüyorsanız, adet başına takım maliyetini ticari olarak uygulanabilir bir eşiğin altına çekmek için ilk üretim serinizin en az 3.000 adet olması gerekir. Piyasayı test ediyorsanız, marka renginiz ve logonuzla özelleştirdiğiniz bir fabrikanın mevcut gövde tasarımı olan paylaşımlı kalıp (gong mo / 公模) kullanın. Kalıp maliyeti zaten geri kazanıldığı için paylaşımlı kalıp MOQ’ları 500 adede kadar düşük olabilir.
Kalıp mülkiyeti ayrı bir müzakere noktasıdır. Kalıp için ödeme yaparsanız, ona sahip olursunuz ve onu başka bir fabrikaya götürebilirsiniz. Kalıbın maliyetini fabrika karşılarsa, mülkiyet onlardadır ve siz onlara bağımlı kalırsınız. 10.000 doların üzerindeki özel kalıplar için, kalıbın sizin mülkünüz olduğunu ve talep üzerine transfer edilebileceğini belirten bir madde içeren bir kalıp mülkiyet anlaşması müzakere edin.
4. FBA Ambalaj Gereksinimleri — Fabrika BOM’unuzu Nasıl Değiştirirler
Amazon FBA ambalaj gereksinimleri tavsiye niteliğinde değildir. Lojistik merkezlerinde uygulanırlar ve uyumsuzluk; reddedilen sevkiyatlar, yeniden ambalajlama ücretleri veya karşılanamaz olarak işaretlenen envanter ile sonuçlanır. Fabrikanın doğru yapması gerekenler şunlardır.
3 Fit Düşme Testi İç Ambalajınızı Değiştirir
Amazon, tüm kırılgan ürünlerin sert bir zemin üzerinde 3 fit (91,4 cm) düşme testini geçmesini gerektirir; bu test 5 düşüşten oluşur: taban üzerinde düz, üst üzerinde düz, en uzun kenar üzerinde düz, en kısa kenar üzerinde düz ve bir köşe üzerinde düz. Ürün hasar görmeden testi atlatabilmelidir (Amazon Seller Central).
Paslanmaz çelik mil ve motor gövdesine sahip bir el blenderı yoğun ve sert bir nesnedir. Düşme testindeki en yaygın arıza noktası mil-gövde bağlantısıdır — darbe mil boyunca iletilir ve ek yerindeki plastik gövdeyi çatlatabilir. Fabrikanın iç ambalaj tasarımı bu spesifik darbe vektörünü emmelidir. Bu, genel balonlu naylonlar yerine motor gövdesini saran ve mili izole eden özel kesim EPE köpük insertler kullanılması anlamına gelir. EPE köpük, fabrikanın fiyatlandırmalı ve ambalaj spesifikasyonuna dahil etmeli olduğu bir BOM kalemidir.
Poşet Spesifikasyonları: 1.5 Mil ve Boğulma Uyarısı
El blenderı veya aksesuarları kutulanmadan önce poşetlenirse, Amazon, 5 inç veya daha büyük bir açıklığa sahip herhangi bir poşette basılı bir boğulma uyarısı ve en az 1,5 mil (0,038 mm) kalınlığında poşetler gerektirir (Amazon Seller Central). Fabrikanın standart poşetleri daha ince olabilir (yerel Çin ambalajlarında yaygındır). 1,5 mil gereksinimini ambalaj BOM’unda belirtin veya bir hazırlık merkezinde yeniden paketlemeyi planlayın — bu da adet başına 0,50 ila 1,50 dolar hazırlık ücreti ekler.
Hacimsel Ağırlık: Görmezden Gelemeyeceğiniz Ücret Çarpanı
Amazon, FBA ücretlerini hacimsel ağırlık kullanarak hesaplar: (cm cinsinden Uzunluk × Genişlik × Yükseklik) ÷ 5.000 (Amazon Seller Central). 35 × 25 × 12 cm’lik bir kutuya paketlenmiş bir el blenderının hacimsel ağırlığı 2,1 kg‘dır. Aynı blender 40 × 30 × 20 cm’lik bir kutuda 4,8 kg hacimsel ağırlığa sahiptir — gerçek ürün ağırlığı aynı olmasına rağmen, bu değer iki katından fazladır.
Amazon ABD için standart boyut seviyesi eşiği 18 × 14 × 8 inçtir (45,7 × 35,6 × 20,3 cm) (Amazon Seller Central). Herhangi bir tek boyutun aşılması, ürünü yerine getirme ücretlerinin yaklaşık 3-6 dolardan 9,73 dolar ve üzerine (birim başına) sıçradığı büyük boyut seviyesine iter. 16 inçlik (40 cm) bir şaftın yanı sıra çırpma aparatı ve ölçü kabı içeren bir el blenderı, fabrika standart bir “tek boyut” kutu düzeni kullanırsa, kolayca 18 inçlik maksimum değeri aşan bir perakende kutusu üretebilir.
Fabrikanın renk kutusu tasarımcısı genellikle perakende rafı görünürlüğünü optimize eder — daha geniş bir kutu mağaza rafında daha premium görünür. Amazon FBA için kutu, hacimsel ağırlık verimliliği için optimize edilmelidir: sıkı oturan, minimum boş alan ve ideal olarak en uzun kenarda 18 inçlik eşiğin altında. Bu, fabrika ambalaj numunelerini üretmeden önce iletilmesi gereken bir tasarım kısıtlamasıdır.
FNSKU Etiket Yerleşimi
Amazon, her FBA biriminin ambalajın dışında, yansıtıcı olmayan bir yüzeye 300 DPI, 1-2 inç yükseklik ve 2-3 inç genişlikte basılmış, okunabilir bir FNSKU barkod taşımasını gerektirir (Amazon). Fabrikanın renk kutusu parlak bir kaplama veya dokulu bir yüzey kullanıyorsa, FNSKU etiketi yerine getirme merkezinde güvenilir bir şekilde taranmayacaktır. Kutu tasarımında mat, düz bir etiket alanı belirtin veya FNSKU etiketlerini beyaz bir çıkartma tabanı üzerine uygulamayı planlayın.
5. Deniz Taşımacılığı vs Hava Taşımacılığı — Ambalaj Mühendisliği Kararı
Deniz taşımacılığı ile hava taşımacılığı arasındaki seçim sadece lojistik bir karar değildir — ambalaj mühendisliği gereksinimlerini değiştirir.
Deniz Taşımacılığı: Sıkıştırma Gizli Yıkıcıdır
40 fitlik bir konteynerde, el blenderı ana kartonları 8-10 kat yüksekliğe kadar istiflenebilir. Alt karton, üzerindeki tüm kartonların ağırlığından kaynaklanan sürekli sıkıştırmaya ve deniz taşımacılığının titreşim ve darbelerine dayanmak zorundadır (ForceGet). Deniz taşımacılığı ambalajı çift cidarlı oluklu mukavva ana kartonları gerektirir ve fabrikanın Kenar Ezilme Testi (ECT) derecesini belirtmesi gerekir — ev aletleri ağırlığındaki ürünler için genellikle ECT-32 veya ECT-44.
Nem, ikinci deniz taşımacılığı riskidir. Konteyner yoğuşması (“konteyner yağmuru”) kartonu doyurarak kartonların çökmesine neden olabilir. El blenderları için deniz taşımacılığı ambalajı, her ana kartonun içine kurutucu paketler ve paletin etrafına neme dayanıklı oluklu mukavva veya plastik bariyer sargı içermelidir (ForceGet). Bu, hava taşımacılığında var olmayan bir BOM maliyetidir.
Hava Taşımacılığı: Ambalaj Daha Hafif Olabilir, Ancak Taşıma Maliyeti Baskındır
Hava taşımacılığı paletleri genellikle tek katlı veya çift katlı istiflenir, bu nedenle sürekli sıkıştırma yükü çok daha düşüktür. Tek cidarlı oluklu mukavva kartonlar genellikle yeterlidir. Ancak, bir el blenderı için hava taşımacılığı maliyeti — genellikle kg başına 2-4 dolar — birim başına taşıma maliyetinin 3-8 dolar olduğu anlamına gelir ve bu genellikle ürünün fabrika çıkış maliyetini aşar. Daha hafif kartonlardan sağlanan ambalaj malzemesi tasarrufu, taşıma maliyeti farkının yanında ihmal edilebilir düzeydedir.
Pratik karar kuralı: 1,5-2,5 kg paketli ağırlığa sahip bir el blenderı için, deniz taşımacılığı 500+ adetlik üretim serileri için ekonomik olarak rasyonel seçimdir. Hava taşımacılığı yalnızca numune sevkiyatları, ilk lansman envanteri (200 adetin altında) veya acil durum stok yenilemeleri için uygundur. Ambalaj mühendisliği en başından itibaren deniz taşımacılığı için tasarlanmalıdır — sonradan deniz taşımacılığı sınıfı ambalajı sonradan uyarlamaktansa, hava taşımacılığı için daha hafif ambalaja geçmek daha kolaydır.
Sonuç: Fabrika Konusunda Bilgili Amazon Satıcısının Kontrol Listesi
Amazon FBA için bir Çin OEM fabrikasından el blenderı tedarik etmek, basit bir satın alma siparişinden ziyade bir mühendislik tedarik sürecidir. Kârlılığınızı belirleyen kararlar, ilk ünite monte edilmeden önce BOM (Malzeme Listesi) seviyesinde verilir.
İlk siparişinizi vermeden önce, fabrikanızla şu beş maddeyi doğrulayın:
- Motor spesifikasyonu: Bakır sargılı (alüminyum değil) evrensel motor. Motor seri numarasını (5430, 8840 veya dengi) ve fabrikanın kendi test verilerindeki nominal kullanım ömrünü talep edin.
- Sertifikasyon belgeleri: Temel model için mevcut ETL/UL sertifika dosya numaraları ve FCC test raporları. Kozmetik OEM yapılıyorsa, sertifika uzatma uygunluğunu yazılı olarak doğrulayın.
- Kalıp mülkiyeti: Özel gövde için imzalanmış kalıp mülkiyet anlaşması. Paylaşımlı kalıp için, kalıbın mevcut olduğunu ve fabrikanın üretim haklarına sahip olduğunu doğrulayın.
- FBA ambalaj spesifikasyonu: 18 × 14 × 8 inç içinde renkli kutu boyutları, özel EPE köpük yerleştirmeler, boğulma uyarılı 1.5 mil polietilen poşetler ve mat FNSKU etiket alanı.
- Denizyolu taşımacılığı ambalajı: Çift cidarlı ECT-32+ master koliler, nem alıcı paketler ve palet nem bariyeri sargısı.
Guangdong ve Zhejiang’da el blenderı üreten fabrikalar bu gereksinimlerin her birini karşılayabilecek kapasitededir — ancak siz belirtmediğiniz sürece bunu yapmazlar. Fabrikayı bir emtia tedarikçisi olarak değil, bir mühendislik ortağı olarak ele alan Amazon FBA satıcısı, savunulabilir ve kârlı bir SKU inşa edendir.
Bu makale 26 Ağustos 2026 tarihinde szgainer.com tarafından araştırılmış ve yayımlanmıştır. Bahsedilen tüm ürün spesifikasyonları, sertifikasyon maliyetleri ve ambalaj gereksinimleri, yayım tarihi itibarıyla kamuya açık tedarikçi listeleri, düzenleyici belgeler ve Amazon Seller Central politikalarına dayanmaktadır. Sipariş vermeden önce güncel gereksinimleri fabrikanız ve test laboratuvarınızla doğrulayın.
İlgili Mühendislik Kaynakları
- Özel Marka Mutfak Aletleri — Markanızın Arkasındaki Mühendislik Kararları — Özel marka mutfak aleti markanızın arkasındaki mühendislik kararları
- Mutfak Aleti Üretiminde MOQ — 1.000 Adet Gerçekte Ne Anlama Geliyor — Mutfak aleti üretiminde 1.000 adetlik MOQ’nun gerçekte ne anlama geldiği
- Amazon FBA için Özel Marka El Blenderları: Shenzhen Fabrika Sahasından Gerçek Maliyet Dağılımı — Özel marka el blenderları için Shenzhen fabrika sahasından gerçek FBA maliyet dağılımı
- Çin Küçük Ev Aleti OEM Fabrikası Nasıl Seçilir: 5 Adımlı Doğrulama Yöntemi — Güvenilir bir Çin küçük ev aleti OEM fabrikası seçmek için 5 adımlı doğrulama yöntemi
- Mutfak Aleti Ambalaj Mühendisliği — Kutu Tasarımınız Nakliye Maliyetini, Hasar Oranını ve Amazon FBA Ücretlerini Nasıl Etkiler — Kutu tasarımının nakliye maliyetini, hasar oranını ve Amazon FBA ücretlerini nasıl etkilediği


